Modē nākusi adīšana, tamborēšana un izšūšana. Un ne velti! Rokdarbi atstāj labu iespaidu uz veselību.
-
Mazina stresu – pierādīts, ka cilvēki – ne tikai sievietes, kā tas pieņemts pie mums, bet arī vīrieši -, kas vismaz dažas reizes nedēļā kaut ko ada vai tamborē, būtiski mazina trauksmi un vairo laimes un prieka izjūtu sevī. Gūstot pozitīvas emocijas, mazāk laika atliek negatīvām domām un kaitīgiem ieradumiem.
- Trenē koncentrēšanos – ne velti adīšanu mūsdienās nereti pielīdzina jogai, jo abu darbu veikšanai ir vajadzīga pacietība un koncentrēšanās uz vienu darbību.
- Uzlabo asinscirkulāciju roku locītavās – ritmisko kustību dēļ rokas veic savdabīgu treniņu. Tāpēc tiek uzlabota asinscirkulācija perifērijas – roku pirkstos.
Taču, adīšana pārāk ilgā laika posmā var nogurdināt vai pat radīt nelielas sāpes kakla daļā un roku locītavās. Tāpēc ieteicams paņemt nelielus pārtraukumus ik pēc 45 minūtēm (10-15 min.), lai izstaipītos un izpildītu dažus vingrinājumus nogurušajām vai sāpošajām vietām.
Vingrinājumi rokām: Vingrinājumi kaklam: - Lai izstieptu kakla aizmugurējo daļu: rokas aiz pakauša ar sakrustotiem pirkstiem, galvu liekt uz priekšu. Vingrinājums jāizpilda nepielietojot spēku, kakls tiek stiepts ar atbrīvotu roku smagumu. Pagriez zodu pret vienu plecu, tad pret otru.
Tāpat arī nedrīkstam aizmirst par apgaismojumu, lai acis pārāk ātri nenogurtu, telpai jābūt kārtīgi apgaismotai.
Konsultē:
Veselības sporta speciāliste
Agnese Rācene
|